Skip to main content

Plantacje

Plantacja Mirante
Brazylia

Położona w regionie Cerrado Mineiro, w stanie Minas Gerais w Brazylii, na wysokości 1280 m n.p.m.

Już sam region Cerrado Mineiro to obietnica wysokiej jakości ziaren. Panujący tam klimat oferuje najlepsze warunki do uprawy kawy. To wyjątkowe miejsce na mapie Brazylii. W niedalekim sąsiedztwie znajduje się port Santos, z którego eksportowana jest większość brazylijskiej kawy. W Cerrado Mineiro dominują małe, rodzinne farmy, w których sztuka uprawy przekazywana jest z pokolenia na pokolenie.

To właśnie stąd pochodzą ziarna Małej Czarnej. Łagodne wzniesienia, odpowiednie nasłonecznienie terenu, a także bogata gleba i umiarkowane opady powodują, że ziarna kawowca dojrzewają tu w odpowiednim tempie, osiągając wyjątkowy, pełny smak. Klimat w regionie Cerrado Mineiro cechuje gorące, deszczowe lato i sucha zima, a także duże zasoby wody, które sprzyjają uprawom.

Prowincja Dak Lak
Wietnam

Wietnam to światowa stolica kawy mielonej. Dlatego to właśnie tam udaliśmy się w poszukiwaniu ziaren dla mielonej Małej Czarnej. Dotarliśmy do Dak Lak, prowincji na południowym wschodzie Wietnamu, do niewielkich, ale wyjątkowych gospodarstw. Kawa uprawiana jest tu pod okiem doświadczonych plantatorów Hoàng Xuân Quảng, Nguyễn Thanh Rồi i Phan Tư Biểu, którzy mistrzowską sztukę uprawy kawy przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Zaufaliśmy im i intuicja nas nie zawiodła. Smak kawy mielonej Mała Czarna jest doskonale zbalansowany – cechuje ją wyrazistość i lekka kwasowość. Wyczuwalne nuty prażonych orzechów i wanilii dodatkowo rozpieszczają zmysły.

Umiarkowany klimat i położenie regionu, a następnie obróbka ziaren metodą suchą sprawiają, że kawa mielona Mała Czarna oferuje mocny, inspirujący smak. Wysoka zawartość kofeiny sprawia, że intensywnie pobudza i stymuluje do działania.

About

We are professional and reliable provider since we offer customers the most powerful and beautiful themes. Besides, we always catch the latest technology and adapt to follow world’s new trends to deliver the best themes to the market.